omegadental.sk

Dentálna hygiena

V starostlivosti o svoje telo by sme nemali zanedbávať preventívne prehliadky. Tak ako sú potrebné návštevy aj u zubára, tak sú tiež dôležité pravidelné návštevy u dentálnej hygieničky. Lebo dentálna hygiena je potrebná pre zachovanie zdravých zubov. Dentálnou hygienou sa odstraňujú z povrchov zubov nánosy zubného povlaku, zubného kameňa, pigmentové škvrny… Nielen deti, ale aj veľa dospelých má zlú techniku čistenia zubov alebo používa nevhodné pomôcky na čistenie zubov. Okrem samotnej dentálnej hygieny Vás naučíme, ako sa správne starať o svoju ústnu dutinu, aké pomôcky a aké preparáty sú pre Vás vhodné.

Profesionálne čistenie zubov je veľmi potrebné pre krásny úsmev a zachovanie zdravých zubov. Lebo sa ním odstraňuje škodlivý zubný povlak = biofilm zo zubov a ďasien. Je to jediný spôsob, ako zabrániť ochoreniu ďasien GINGIVITÍDE a aj možnému vzniku PARODONTITÍDY ale aj zubnému kazu. Dnes podľa WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) vieme, že sú považované za bežné civilizačné ochorenia.

 

Ako prebieha dentálna hygiena?

Na našej klinike Omega Dental pracujeme podľa GBT protokolu čo znamená Guided Biofilm Therapy. Tento protokol kombinuje profesionálne čistenie zubov v ambulancii a následnú domácu starostlivosť o zuby. Neexistuje lepší spôsob ako udržať škodlivý zubný povlak = biofilm pod kontrolou.

1. Vyšetrenie

Na začiatku vyšetríme a zhodnotíme stav zubov a ďasien. Správne stanovíme liečbu a správnu efektivitu ošetrenia pre Váš komfort.

2. Detekcia plaku – Zviditeľnenie zubného povlaku

Zubný povlak = Biofilm nie je viditeľný voľným okom. Preto jeho ofarbenie slúži v prvom rade pre Vás ako pacienta na motiváciu a následnú inštruktáž. Aby ste si ho vedeli predstaviť a vedeli si ho lepšie odstraňovať. V druhom rada sa dentálna hygienička kontroluje pri svojej práci.

3. Motivácia a Inštruktáž

Na základe Vašej anamnézy, vstupného vyšetrenia a posúdenia zdravotných rizík vie naša dentálna hygienička reálne odporučiť čo naozaj potrebujete na svoju osobnú domácu hygienu.

4. Airflow –  Pieskovanie

Odstránenie biofilmu, pigmentácií a čerstvo mineralizovaného zubného kameňa.
Pomocou technológie EMS AIRFLOW v kombinácií s EMS PLUS práškom sa odstraňuje biofilm pomocou jemného prúdu vzduchu a TEPLEJ vody.

5. Perioflow – Odstránenie biofilmu pod ďasnami

Vďaka tejto PERIOFLOW technológií sa jemne a zároveň dôkladne čistia hlboké parodontálne vačky. Tento postup sa využíva len u pacientov, ktorí majú problém s kosťou. Perioflow nie je súčasťou bežnej hygieny.

6. PIEZON (PS) – Odstraňuje zvyšný zubný kameň

Je to presne cielené, BEZBOLESTNÉ a šetrné odstraňovanie zubného kameňa technológiou PIEZON PS NO PAIN.

7. Kontrola – Záverečné zhodnotenie

Kontrola či všetok biofilm, pigmentácie a zubný kameň boli odstránené. A či nie sú prítomné zmeny na zuboch v podobe nových zubných kazov.

8. Recall – Ďalšia návšteva

Dentálna hygienička zhodnotí podľa stavu a odporučí ďalšiu návštevu.

 

Aké výhody poskytuje dentálna hygiena?

Vďaka tomuto profesionálnemu čisteniu zubov s GBT – Guided Biofilm Therapy sa budete cítiť dobre. Čistenie je ako wellness zážitok pre Vaše zuby. Toto ošetrenie je bezbolestné, šetrné a tým pádom nepoškodzuje Vaše zuby.

pacientka na dentálnej hygiene
FAQ

Časté otázky o dentálnej hygiene

Rezervujte si termín u zubára

Objednajte sa u nás

Na našej klinike je objednanie komfortné a rýchle prostredníctvom telefónneho alebo emailového kontaktu, kde Vám poskytneme všetky informácie, keďže v prípade zubnej chirurgie a konzervačnej stomatológie je proces a doba objednania na dané zákroky odlišná.

Nadštandard je náš nový základ

Dbáme o Vašu spokojnosť pri návšteve našej zubnej kliniky

Vaša spokojnosť je pre nás dôležitá a preto neustále inovujeme naše služby, modernizujeme vybavenie a priestory kliniky. Snažíme sa šetriť Váš čas a poskytnúť Vám maximálny komfort.

Vyhradené parkovisko

Pripravili sme pre Vás vyhradené parkovacie miesta, vďaka ktorým bez problémov a bezplatne zaparkujete v centre Ružomberka.

Najmodrenejšie prístroje

Robíme všetko pre zaručenie precíznosti a cielime k dokonalosti pomocou pokročilého 3D CT röntgenu, operačného mikroskopu a lúp, a množstva high-endovych prístrojov a nástrojov.

Bez čakania

Využite možnosť objednania sa a vyhnite sa čakaniu. Po príchode Vás naša recepčná ponúkne širokou ponukou nápojov a káv.

Bezbolestne

Pacientom podávame anestetiká, ale ponúkame aj možnosť rajského plynu, vďaka ktorému pocítia ukľudnenie pri plnom vedomí.